Červen 2013

Sahara

29. června 2013 v 18:47 | Catherine |  Filmy - Dobrodružné,Rodinné,Fantasy

Tento film 29.6. ve 20:15 na Prima FamilyNázev: Sahara
Herci: Matthew McConaughey, Steve Zahn, Penelope Cruz a další...
Rok: 2005

Děj: Zkušený badatel Dirk Pitt (Matthew McConaughey) najde minci, k níž se váže historická legenda. To ještě netuší, že se se svým parťákem Al Giordinem (Steve Zahn) vydá na největší dobrodružství svého života - honbu za pokladem tím nejnebezpečnějším koutem západní Afriky. Hledá dávno ztracenou válečnou loď z americké občanské války, která až dosud ukrývá tajný náklad. Místní lidé ji znají jako "loď smrti". Dirk a Al potkají doktorku Evu Rojas (Penelope Cruz), krásnou a chytrou ženu, která se domnívá, že ztracená loď souvisí s širším ekologickým problémem, ohrožujícím okolní svět.

Při hledání ztracené lodi, o jejíž existenci vědí nejenom oni, se Dirk, Al a Eva mohou spolehnout pouze na svůj důvtip, aby zvítězili nad nebezpečnými protivníky, přežili drsné podmínky a přišli na kloub nejednomu tajemství.

FOTKY

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Moje hodnocení filmu: Je to úžasný ..dobrodružný,akčí a také je to trochu komedie. Doporučuji zkouknout.. :))


Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1x05 - Boží Klub

29. června 2013 v 18:13 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1.série


1x05 - Boží Klub

Děj: Robin je pozvána do populárního klubu Okay a bere s sebou Teda a Barneyho. Marshall a Lily pořádají ochutnávku vína pro manželské páry, protože se domnívají, že musí dospět. Marshall však uteče oknem v koupelně a zamíří za Tedem a Barneym do baru.

Robin se nemůže dostat do V.I.P. salonku a zatímco telefonuje před barem, vymění se ochranka a ona už nemůže ani tam. Mezitím utíká z ochutnávky vína i Lily a hledá Marshalla. Potkává Robin a vymyslí plán, jak se do baru dostat...

Hlášky:
(rok 2030)
budoucí Ted: Tak děti, chtěly byste slyšet příběh o tom, jak jsem jednou ohluchnul?
syn: (na svoji sestru) Proč se vůbec ptá?
dcera: Já nevím, stejně nám to řekne.
.........................................................
(Robin chce Teda seznámit s jeho kamarádkou.)
Robin: Je vtipná, taky chytrá a vážně zajímavá.
Barney: Přeloženo - Je hnusná, taky hnusná a vážně hnusná.

(více v celém článku)

Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1x04 - Košile Se Vrací

26. června 2013 v 16:14 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1.série


Košile Se Vrací

Děj: Ted nachází v šatníku košili, která se mu nikdy nelíbila, ale tentokrát ho zaujme. Tato událost mu vnukne myšlenku, že možná udělal chybu s nějakou ze starých známostí. S Lily a Marshallem vyberou nejlepší z jeho dávných přítelkyň. Ted si ani nepamatuje, proč se tenkrát rozešli. Nicméně to udělal dost necitlivým způsobem - rozešel se s ní zprávou na záznamníku v den jejích narozenin. Nakonec ji však přesvědčí, že se změnil a dostane další šanci. Ted si po nějaké době uvědomuje, proč se tenkrát rozešli a chystá se to skoncovat znovu. Bude se opakovat historie ...

Hlášky:

Barney: (na Teda) Ty ses vykašlal na pornohvězdu? Skončili jsme! Skončili jsme!

Děsnej Doják (Date Movie)

23. června 2013 v 19:10 | Catherine |  Filmy - Komedie, Romantický

Název: Děsnej Doják (Date Movie)
Herci: Alyson Hannigan, Adam Campbell, Sophie Monk a další...

Děj: Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele.

FOTKY

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Moje hodnocení filmu: Je to vtipný filmík, je to zároveň parodie na strááášně moc filmů, doporučuji zkouknout pokud máte rádi trošku drsnější humor :)) :D

Nenašla jsem film online, takže TADY alespoň odkaz, kde si to můžete stáhnout ;))

Pozastavení!!

9. června 2013 v 9:42 | Catherine

Ahojky.. Tak nadpis asi mluví za vše... Nemůžu tu teď být a ani nevím jak dlouho tady nebudu ... Doufám že se za chvíli vrátím... Nemůžu tady teď být protože si musííím ještě šprtat a vylepšit si známky... Ani nemám počítač, pokud si teď vylepším známky, tak se vrátím.. :))
Takže se moc omlouvám, ale teď blogovat zrátka dobře nemůžu .. Děkuju za pochpení ;))


Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1x03 - Sladká Chuť Svobody

6. června 2013 v 17:45 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1.série

Sladká Chuť Svobody

Děj: Je pátek večer a Barney přemluví Teda, aby se s ním vydal na letiště, kde se chce seznamovat s děvčaty. Marshall sedí doma nad knihami a připravuje se do školy. Lily si vyrazila na dámskou jízdu s Robin.

Ted s Barneym se seznámí s dvěma dívkami mířícími do Filadelfie a tak sednou na letadlo také. Barney přemluví Marshalla, aby se za nimi vydal do Filadelfie autem a on souhlasí. Mezitím Robin v baru musí odhánět nápadníky a Lily si připadá zapomenutá.

Dívky v letadle jsou bohužel zadané a Ted vyčítá Barneymu, že se nechal k něčemu takovému přemluvit. To ještě netuší, že je zatkne letištní ochranka. Když se vysvětlí, že jde o omyl, jsou propuštěni a Ted se chce vrátit domů. Barney však přichází s myšlenkou, že nikdo před nimi nikdy neolízl Zvon svobody ...

Hlášky:
(Lily a Robin jsou na baru a baví se.)
Robin: Lily myslela jsem, že tento večer bude náš. Co to děláš?
Lily: Jen odrážím pokusy toho hrozně sexy kluka.
Robin: Ten sexy kluk je asi gay.
Lily: Ale houby, je jistý, že je to gay.
.......................................................
Barney: Postavíme iglů v Central Parku. Tede, bude to legendární.

Nemocná .. :(

5. června 2013 v 21:17 | Catherine


Ahojky, omlouvám se vám moc, ale od úterka je mi nějak špatně a teď mě začala strašně bolet hlava. Chci to vyležet takže mě prosím omluvte když tu pár dní nebudu..

Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1x02 - Fialová Žirafa

4. června 2013 v 15:05 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1.série

1x02 - Fialová Žirafa

Děj: Tedovo první rande s Robin nedopadlo dle očekávání a tak se Ted rozhodle, že se s Robin raději už nesetká. Když však s Marshallem zavítají do baru, u stolu s Lily sedí právě Robin a Ted se dozvídá, že hledá nezávazný vztah. Naplánuje večírek a pozve Robin. Když se mu však druhý den omlouvá a lituje, že nemohla přijít, Ted naplánuje další párty. Ta samá situace se opakuje i do třetice. Tentokrát však Robin přichází a dozvídá se, že tohle všechno dělal Ted jen kvůli ní...

Hlášky:
Barney: Co má Carlos, co já ne?
Robin: Rande dnes večer?
Lily: Oh, zastavit, přetočit, pustit znovu!
Robin:(udělá zvuk přetáčení) Rande dnes večer?
..............................................................
Ted: (telefonuje s Robin) Žádnej stres na ten kálí pes, mamasita!

Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1x01 - Pilot

3. června 2013 v 17:03 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - 1.série


1x01 - Pilot
Děj: V roce 2030 starší Ted Mosby začíná svým dvěma dětem vyprávět příběh, jak potkal jejich matku. A ten příběh začíná v roce 2005.

Marshall předvádí Tedovi, jak požádá o ruku svou dlouholetou přítelkyni Lily. Ted je ze štěstí svých nejlepších přátel nadšen, ale uvědomuje si, že on sám je na vážný vztah taktéž zralý. Domlouvá se se svým kamarádem Barneym na schůzce v baru a svou myšlenku mu svěřuje. Barney je absolutně proti. Mezi tím žádá Marshall o ruku Lily, avšak nejde to přesně podle plánu. Ted v baru potkává Robin a je dočista okouzlen a zamiluje se na první pohled, je přesvědčen, že našel tu pravou...

Hlášky:
Budoucí Ted: Tak jo, děti. Budu vám vyprávět příběh o tom, jak jsem poznal vaši matku.
Syn: Počkat! Ty nás za něco trestáš?
Budoucí Ted: Ne.
Dcera: Tak jo a bude to na dlouho?
Budoucí Ted: Ano.

Barney Stinson

2. června 2013 v 19:12 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - POSTAVY

Barney Stinson
Postavu ztvárnil Neil Patrick Harris.

Je pravým opakem nejlepšího kámoše, Teda Mosbyho (který ho pokaždé, když to Barney vysloví, opraví, že ve skutečnosti je jeho nejlepším přítelem Marshall), který se chce usadit. Stinson tak vytahuje mnoho strategií, aby pomohl Tedovi setkat se s ženami.

Barneyho zaměstnání nebylo nikdy plně odhaleno.

Barney má také mnoho typických hlášek. V pilotním dílu Barney poprvé pronesl jeho nejznámější frázi: "Suit up!" (česky volně přeloženo jako "Nahoď oblek!"), kterou říká ostatním, aby si oblékli oblek.
Kromě "Suit up!" často říká "Legendary!" (česky legendární). Toto slovo také často rozděluje větou "Wait for it" (česky počkej si) mezi slabikami dlouhého slova.
Barney také říká často říká své "awesome" (česky "boží"), následované "True story". Také kdykoliv je tázán na to, kde a jak pracuje, odpovídá s posměchem "Please" (česky "Prosím tě").


Robin Scherbatsky

2. června 2013 v 12:40 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - POSTAVY

Robin Scherbatsky
Robin hraje kanadská herečka Cobie Smulders.
Robin se narodila 23. července 1980 Robinovi Charlesovi Scherbatsky seniorovi, který chtěl mít syna; proto byla Robin vychovávána jako chlapec.
Poté se Robin přestěhovala za svou matkou a stala se kanadskou teenagerskou popstar a pod pseudonymem "Robin Sparkles" nahrála kanadský hit "Let's Go To The Mall"
Jako dospělá se Robin za svou teenagerskou popovou kariéru stydí a připadá jí trapná a přestože odsuzuje metody, kterými ji vychovával otec, má ráda cigarety, frisbee, hokej, skotskou, zbraně a často říká 'eh'.
Robin je zpravodajkou pro New Yorskou kabelovou televizi Metro News 1 a stala se moderátorskou její vlastní ranní talkshow, která se vysílá ve čtyři ráno. Dříve bydlela v areálu Park Slope v Brooklynu, až jí její tehdejší nezaměstnanost donutila přestěhovat se ke svému expříteli a hlavní postavě seriálu, Tedovi.

Lily Aldrin

2. června 2013 v 12:32 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - POSTAVY

Lily Aldrin
Ztvárnila jí americká herečka Alyson Hannigan.
Lily je učitelka v mateřské školce a amatérská malířka.
Chodila s klukem jménem Scooter, s výmluvou jen proto, že vypadal jako Kurt Cobain. Marshalla potkala během prvního ročníku na Wesleyan University.
Je to později i nejlepší kamarádka Robin Scherbatsky.

(Omlouvám se že toho není víc, ale nic víc jsem nanašla a už mě ani nic nenapadá)


Marshall Eriksen

2. června 2013 v 11:25 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - POSTAVY
Marshall Eriksen
Marshalla ztvárnil americký herec Jason Segel.

Marshall je bezstarostný a naivní optimista, který pochází ze St. Cloud v Minnesotě.
Potkal Teda a Lily během svého prvního ročníku na Wesleyan University. Přesto, že měří 193 cm, je nejmenším mužským členem jeho rodiny. Stane se právníkem, protože se zajímá o zákony k záchraně životního prostředí. Nakonec začal pracovat v advokátní kanceláři. Později přijal místo ve společnosti Gigantická Národní Banka (GNB), kde pracuje i Barney.


Ted Mosby

2. června 2013 v 11:19 | Catherine |  Jak Jsem Poznal Vaši Matku - POSTAVY

Theodore Evelyn "Ted" Mosby
Ted v budoucnosti vypráví svým dětem, dlouhý příběh o tom, jak poznal jejich matku. Ke klíčovému okamžiku se však stále nemůže dostat.
Ted Mosby, jehož postavu ztvárnil Josh Radnor je hlavní postavou a zároveň vypravěčem v seriálu.

Ted pochází z Ohia a maturoval na Wesleyan University jako architekt. Poté, co se jeho kamarád Marshall zasnoubil Ted se rozhodl najít svojí spřízněnou duši. To je základem celého příběhu.

Tedovými nejbližšími přáteli jsou Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Barney Stinson a Robin Scherbatsky. Marshalla a Lily znal ze střední. Barneyho i Robin potkal v baru.

Omlouvám se ... :)

1. června 2013 v 18:03 | Catherine

Omlouvám se moc, že jsem tu v poslední době vůbec nebyla. Potřebuju si trošku ještě vylepšit známky, takže pardon, když tady nebudu tak často, ale budu se snažit! :)