Jak vycvičit draka (How to train your dragon)

13. dubna 2013 v 21:24 | Catherine |  Filmy - Animovaný

Název: Jak vycvičit draka (How to train your dragon)
Režie: Chris Sanders, Dean DeBlois
Popis filmu: Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Vikingský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly (kterých má pomálu), používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho "nedostatečnost". Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem - zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na Blpu jediným, zato permanentním problémem. Desítky druhů létajících ještěrů prakticky neustále útočí na vesnici, kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti drakům, jak se dá. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže matička příroda ho na to opravdu vybavila nevalně.

Nepomáhají ani užitečné lekce v Drakoškole místního samorosta, kováře Tlamouna. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelnou Noční fúrii. Jediný výstřel (velmi úspěšný) změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu. Když se totiž Škyťák vydá zraněného draka dorazit a stát se tak definitivně mužem, cosi se v něm při pohledu do jasných dračích očí zlomí. A ten zlom bude začátkem jednoho krásného přátelství. Teď už jen zbývá přesvědčit ostatní Vikingy, že skutečný nepřítel číhá jinde.

Fotky
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Mé hodnocení filmu: Je to skvělý animák!! :D Je to vtipný a prostě úžasný... Mám docela ráda animáky, ale tenhle se zařadil do mých oblíbených :D .. Doporučuji stáhnout a zkouknout :D !!

Ke stáhnutí v češtině - ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ☮Alča☮ ☮Alča☮ | Web | 13. dubna 2013 v 21:59 | Reagovat

V pohodě, v pohodě :-) chápu to :-)..i kdyby si nebylůa na blogu měsíc, nesmažu si tě :)
..tento film je úžasný! :-), viděla jsem ho a zamilovala si ho :D

2 Ashley♥ Ashley♥ | Web | 14. dubna 2013 v 11:03 | Reagovat

Tohle je mů oblíbený animák je moc pěkný a  dojemný ;)

3 Renda♥ Renda♥ | Web | 14. dubna 2013 v 14:02 | Reagovat

jsem ráda, že seš zpátky, jinak toto vysílali nedávno na nově jinak dej vědět až budou ke stažení babovřesky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama